Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

З якого періоду фізособи-підприємці повинні обов’язково застосувати РРО?

12 квітня 2017 р.

Законом від 20.12.16 р. № 1791-VIII унесено, зокрема, зміни до п. 296.10 ПК, відповідно до якого реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи та другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн.
Норми п. 296.10 ПК не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Водночас п. 6 ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) установлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізособам-підприємцям, які належать відповідно до ПК до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживачів». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, у цілях застосування РРО встановлюється Кабміном.
Ураховуючи викладене вище, норми, передбачені п. 296.10 ПК та п. 6 ст. 9 Закону № 265 у частині застосування РРО фізособами-підприємцями-єдинниками, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, будуть застосовуватися з дати набуття чинності нормативно-правового акта, яким буде затверджено перелік таких побутових товарів.
Такий Перелік затверджено постановою КМУ від 16.03.17 р. № 231, яка набуває чинності з 08.05.17 р.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!