Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

З 1 січня Україна перейде з ДЕСТів на європейські технічні регламенти

November 14, 2015

З 2016 року в Україні будуть скасовані тисячі ДЕСТів. Україна переходить на європейські технічні регламенти, які регулюють виключно безпеку продукції.

Про це у своєму Твіттері пише міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, якого цитує, УКРІНФОРМ.

«З 2016 року тисячі ДЕСТів в Україні будуть скасовані», – пише Абромавічус, пропонуючи прочитати роз’яснення з цього приводу свого заступника Максима Нефьодова.

«У чому принципова різниця між ДСТУ та міжнародними стандартами? ДЕСТ описує весь виріб у деталях. Якщо взяти як приклад стілець, в ДСТУ зазначено, скільки у нього має бути ніжок тощо. Сьогодні виробники, які хочуть отримати значок ДСТУ або #ДЕСТ, змушені сліпо дотримуватися стандарту, який при цьому не забезпечує якість продукту, а лише призводить до надмірного регулювання. Для ринкової економіки це безперспективно», – цитує Нефьодова прес-служба Мінекономрозвитку.

«Від такого підходу ми відмовляємося і переходимо на європейські технічні регламенти, які регулюють виключно безпеку продукції. Тобто, нам важливо, щоб стілець був зроблений з безпечних матеріалів, а його форму і дизайн виробник може вибирати сам», – пояснює Нефьодов.

Нагадаємо, в кінці жовтня Науково-технічна рада при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України прийняла проект рішення про скасування технічних стандартів СРСР на території України з 1 січня 2016 року.

До кінця року, крім скасування ДЕСТів, потрібно прийняти 1500 національних стандартів, гармонізованих зі стандартами Європейського Союзу, і створити повнотекстову електронну базу стандартів (близько 28 тис. стандартів). Науково-технічна рада пропонує ввести перехідний період скасування ДЕСТів.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Z-1-sichnya-Ukraina-perejde-z-DESTiv-na-yevropejski-texnichni-reglamenti-11244

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!