Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реорганізація єдинника групи 4 - платника ПДВ шляхом виділення: податкові наслідки

August 3, 2016

ДФС у Рівненській області у листі від 27.07.2016 р. № 3786/10/17-00-12-02-10 зазначила, що виділом є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або кількох створюваних нових юридичних осіб (ст. 109 ЦКУ). Після прийняття рішення про виділ учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про виділ, складають та затверджують розподільчий баланс.
Посилаючись на пп. 14.1.202 ПКУ, податківці заважили, що при реорганізації шляхом виділення для реорганізованого суб'єкта господарювання передача частини активів згідно з розподільчим балансом буде продажем, а для виділеного суб'єкта господарювання отримання таких активів - вкладом акціонерів і, відповідно, придбанням цих активів.
Відповідно до підпункту 196.1.7 ПКУ операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування ПДВ.
При цьому згідно з пунктами 198.5 та 199.6 ПКУ на випадки проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 ПКУ, не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до розділу V ПКУ, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв’язку із зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.
Таким чином, платниками податку, які здійснюють реорганізацію підприємства, податкові зобов'язання з ПДВ не нараховуються, податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об'єктом оподаткування, а відображаються в Реєстрі виданих податкових накладних на підставі документів бухгалтерського обліку з позначкою "БО".
Відповідно до пп. 4 п. 295.9 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи, що припиняються шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу у податковому (звітному) періоді, зобов’язані подати у період до їх фактичного припинення контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельних ділянок уточнену податкову декларацію.
Крім того, таке підприємство повинно самостійно здійснити розрахунки з бюджетом.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Reorganizaciya-edinshhika-4-gruppy---platelshhika-NDS-putem-vydeleniya-nalogovye-posledstviya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!