Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реквізит «Акцизний податок» тепер обов`язковий для фіскального касового чека

March 16, 2016

Роздрібні торговці, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами, на початку рядка друкується назва такого податку. 

Як повідомила заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області О. Нікотіна, з 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)». Положенням затвердили, що реквізит «Акцизний податок» віднині обов’язковий реквізит фіскального касового чека на товари (послуги) за формою № ФКЧ -1 – Додаток 1 до Положення № 13.
«Важливо врахувати, що суб’єкти господарювання, які ще в минулому році відображали в чеках «роздрібний» акциз» , пробиватимуть такі чеки й надалі. Їм досить лише звірити їх форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи. Виробники касових апаратів повинні випустити  версії програмного забезпечення РРО, які б дозволяли виділяти в чеку «роздрібний» акциз для тих суб’єктів господарювання, які не відображали цей вид податку», - звернула увагу учасників заходу Олена Нікотіна.
Cамі ж суб’єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО, перевіряючи, чи внесено до нього нову версію програмного забезпечення для свого касового апарату. Якщо таке ПЗ з’явилося в Реєстрі - негайно уточнити у своєму ЦСО, чи реалізовано в ній можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надавати свої касові апарати до ЦСО для оновлення їх внутрішнього ПЗ. Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд І Положення № 13), - наголошують в ГУ ДФС Волині.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Rekvizit-Akciznyj-nalog-teper-obyazatelen-dlya-fiskalnogo-kassovogo-cheka.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!