Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реєстрація договору оренди та права користування нерухомістю

24 лютого 2016 р.

Чи потрібно реєструвати договір оренди приміщення, укладений між юридичними особами приватного права? Якщо так, то за яких умов і хто здійснює таку реєстрацію? Які наслідки нереєстрації та яка відповідальність за нереєстрацію відповідних договорів, якщо їх таки потрібно реєструвати?

Рішення
Починаючи з 01.01.2013 договори оренди приміщень у будівлях і спорудах реєструвати не потрібно. Але наразі слід реєструвати права користування нерухомістю, що виникли на підставі таких договорів. Та й то обов’язковій державній реєстрації відповідно до закону підлягає лише право користування (найму, оренди) нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки. Таку вимогу містять частина 1 статті 794 Цивільного кодексу України і пункт 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.
Тобто чинне законодавство пов’язує виникнення у правонабувача обов’язку здійснити реєстрацію права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами винятково зі строком дії відповідного договору.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Registraciya-dogovora-arendy-i-prava-polzovaniya-nedvizhimostyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!