Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Регіональне замовлення визначить потреби областей у кваліфікованих кадрах

October 4, 2016

Області повинні мати механізм для формуваннярегіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів і фахівців. Міністерство освіти і науки України розробило інструмент для його формування та підготувало проект розпорядження КМУ «Про схвалення методичних рекомендацій щодо формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, фахівців».
Відповідно до розробленого документа регіональне замовлення будуть формувати департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міських державних адміністрацій за показниками професійно-технічних навчальних закладів. Регіональне замовлення погоджуватимуть регіональні ради професійно-технічної освіти та міські ради.
Сьогодні у зв’язку з відсутністю визначення «регіональне замовлення» в чинному законодавстві Міністерство освіти і науки підготувало свої пропозиції про внесення змін до Законів України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», а також Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів».
Як наголошувалося раніше, професійно-технічна освіта з 2017 року буде фінансуватися з кількох джерел. Перше джерело – державна субвенція на здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічному навчальному закладі. Друге – це два види замовлення на підготовку робітничих кадрів: державне, що пов’язане з професіями національного значення, а також регіональне, яке здійснює область.
Проектом Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» передбачено, що видатки на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах будуть здійснюватися з обласних бюджетів, бюджетів міст – обласних центрів та бюджету м. Києва.
Наразі проект методичних рекомендацій з формування регіонального замовлення буде доопрацьовано з урахуванням пропозицій та зауваження заінтересованих міністерств і громадськості.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Regionalnyj-zakaz-opredelit-potrebnosti-oblastej-v-kvalificirovannyx-kadrax

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!