Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних з 01.12.14 р.: роз’яснення ДФС

December 2, 2014

З 1 грудня вступили в дію зміни у порядку заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних.

Розділ І «Видані податкові накладні»:

- кількість граф у цьому розділі збільшилася – було 13, стало 16. Своє законне місце знайшли постачання, які обкладаються ПДВ за ставкою 7 %: у графах 10 (база оподаткування) і 11 (сума ПДВ). Крім того, графу чинного реєстру (звільнені, а також ті постачання, які не є об’єктом обкладення ПДВ) тепер розділено на дві графи: 13 – для звільнених від ПДВ операцій і 14 – для операцій, які не є об’єктом обкладення ПДВ;

- усунено суперечність, яка виникала під час заповнення графи 6 у разі застосування умовного ІПН «400000000000». Нагадаємо, що Порядок заповнення реєстру вимагав зазначати в цій графі 0, а Порядок заповнення податкової накладної приписував зазначати у відповідній графі податкової накладної умовний ІПН. Тепер цю суперечність усунено: у графі 6 реєстру слід зазначати умовний ІПН, який стоїть у податковій накладній.

Розділ ІІ «Отримані податкові накладні»:

Кількість граф у цьому розділі збільшилася – із 16 до 21. Так, з’явилася нова графа 9 для відображення частки використання сплаченого (нарахованого) ПДВ в операціях, які обкладаються ПДВ.

Для відображення придбань за основною ставкою 20 % і ставкою 0 % тепер передбачено окремі графи 10 і 11, 14 і 15 відповідно (у старому реєстрі такі придбання відображалися у графах 9 і 10). Уведено нові графи 12 і 13 для відображення придбань лікарських засобів і виробів медичного призначення за ставкою 7 %. Графи, призначені для решти показників, залишилися незмінними, але вмістилися в порядкових номерах.

Також є деякі зміни в заповненні графи 5 (вид документа), а саме:

- у разі використання касового методу податкового обліку до визначеного виду документа додається буква «К» (наприклад «ПНПК»). Це означає, що сума податку включається до податкового кредиту у звітному періоді, на який припадає дата оплати придбання;

- у разі коригування (зменшення) податкового кредиту за контрольованими операціями на підставі бухгалтерської довідки («БО») до виду документа, яким підтверджується факт такої операції, додаються букви «КО», наприклад «БОПНПКО».

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

 

Новини за темою:

Нові податкова накладна та Реєстр, які діють з 01.12.14 р, уже в OPZ

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!