Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Рада скасувала додатковий імпортний збір із 1 січня 2016-го

December 25, 2015

Верховна Рада за пропозицією уряду скасувала додатковий імпортний збір у розмірі 5-10% з 1 січня 2016 року.

За відповідний законопроект № 3533 в четвер 24 грудня проголосувало 268 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Рада у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу наділила Кабмін правом запроваджувати такий додатковий імпортний збір терміном на рік законом від 28 грудня 2014 року, він набув чинності аж 25 лютого 2015 року після публікації розпорядження Кабміну про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо введення тимчасових заходів зі стабілізації платіжного балансу, зазначає "Інтерфакс-Україна".

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% обкладаються готові харчові продукти; продукти, жири і олії тваринного і рослинного походження; алкогольні і безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають усі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

За даними Мінекономрозвитку, запроваджений у лютому додатковий імпортний збір позитивно вплинув на зміцнення платіжного балансу і збільшення золотовалютних резервів, а його сукупний економічний ефект за рахунок зменшення імпорту становив 1 млрд дол.

Раніше Генеральна рада Світової організації торгівлі підтвердила відповідність додаткового імпортного збору міжнародним зобов'язанням України.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Rada-skasuvala-dodatkovij-importnij-zbir-iz-1-sichnya-2016-go-12345

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!