Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Рада не підтримала обидва законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів

April 14, 2016

Верховна Рада України не підтримала законопроект про реструктуризацію валютних кредитів громадян, отриманих на покупку житла, в редакції Кабінету міністрів України, так само як і альтернативний законопроект, який не підтримується урядом і Національним банком України.
Після того, як обидва законопроекти "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)" (№ 4004 і № 4004-1) не набрали потрібної кількості голосів, 276 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів підтримали пропозицію віце-спікера Андрія Парубія відправити обидва проекти в комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності для їх об'єднання і доопрацювання до повторного першого читання.
Представляючи законопроекти, глава профільного парламентського комітету Сергій Рибалка нагадав, що проблема валютних позичальників залишається невирішеною вже більше 2 років.
Риболовля запропонував прийняти за основу урядовий законопроект, щоб доопрацювати його до другого читання, в тому числі прибрати недосконалості і розширити коло позичальників, які потраплять під дію закону. Однак депутати не підтримали пропозицію комітету, при цьому урядовий законопроект, схвалений раніше Національним банком України та банківським співтовариством, набрав навіть менше голосів, 186, ніж альтернативний проект, який підтримали 194 депутати.
Кабінет міністрів в листопаді 2015 року затвердив законопроект для підтримки отримавших валютні кредити громадян "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)", в рамках якого близько 37 тисяч сімей з кредитами на загальну суму понад 20 мільярдів гривень зможуть провести реструктуризацію валютних іпотечних кредитів.
Згодом Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності зареєстрував у парламенті альтернативний законопроект, що передбачає реструктуризацію без застереження про те, що заставна нерухомість є єдиним житлом позичальника. Проект не знайшов підтримки Національного банку і Міністерства фінансів, і, за оцінками банкірів, спровокує збитки банківської системи на рівні 120 мільярдів гривень.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Rada-ne-podderzhala-oba-zakonoproekta-o-restrukturizacii-valyutnyx-kreditov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!