Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Рада змінила процедуру відшкодування ПДВ і затвердила податковий компроміс для аграріїв

December 25, 2015

Верховна Рада України змінила процедуру автоматичного відшкодування ПДВ для всіх платників.

Відповідна норма міститься в ухваленому сьогодні законопроекті №3688 "Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень до 2016 року".

Рада затвердила податковий компроміс з ПДВ для аграріїв

При цьому, за словами голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаниной, буде діяти два реєстру, передає "РБК-Україна". У перший потраплять підприємства, у яких обсяги експорту перевищують 40%. Для них частково залишаються критерії, дотримання яких дасть можливість отримання ПДВ в оперативному режимі. Виключається тільки критерій податкового боргу.

"Сума відшкодування, яка підпадає під критерії, буде здійснюватися "по мінусу" податкового боргу. Тим більше, вже є норма про можливість зарахування бюджетного відшкодування в рахунок інших платежів", - сказала Южанина.

У другій реєстру потраплять всі інші підприємства, які мають невелику частку експорту, або мають право на відшкодування через вхідного податкового кредиту, наприклад, імпортного.

"Це буде правильно, тому що подача декларацій у малих і середніх підприємств набагато швидше і простіше, ніж у великих", - зазначила Южанина.

Така система повернення ПДВ запрацює з 1 лютого 2016 року.

Рада затвердила податковий компроміс з ПДВ для аграріїв

Також Верховна Рада України сьогодні схвалила компромісне рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, надавши пільговий режим на період їх переходу на загальну систему оподаткування.

За відповідний законопроект №3688 у четвер 24 грудня проголосував 251 депутат.

Згідно з озвученим головою податкового комітету Ніною Южаниною в парламенті варіанті змін до Податкового кодексу, в 2016 році на період переходу на загальну систему оподаткування виробникам молока та великої рогатої худоби ВРХ залишатимуть 80% ПДВ, а решта 20% вони будуть перераховувати до бюджету.

Аграрії, які працюють із зерновими і технічними культурами, будуть відраховувати до бюджету 85% ПДВ, всі інші - 50%.

З 2017 року передбачається скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспгалузі.

Нагадаємо, спочатку уряд пропонував загальний для всіх порядок розподілу податку: 75% ПДВ у держбюджет, 25% - в розпорядження аграріїв. Перехід на загальну систему оподаткування ПДВ в агросекторі є умовою продовження програми співпраці України з МВФ. У вересні Мінфін на нараді з представниками аграрного бізнесу погодився зберегти податкові пільги в агропромисловому комплексі до 2016 року.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Rada-zminila-proceduru-vidshkoduvannya-PDV-i-zatverdila-podatkovij-kompromis-dlya-agrariiv-12344

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!