Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Проект нового положення про неприбутківців

June 3, 2015

На офіційному web-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ» (далі – Проект наказу) та аналіз впливу цього регуляторного акта.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» істотно змінені правила оподаткування податку на прибуток підприємств, передбачені розділом ІІІ Податкового кодексу України (далі-Кодекс).

Зокрема, у новій редакції викладено статтю 133 Кодексу, якою визначено перелік суб’єктів господарювання, які є платниками податку на прибуток а також перелік установ та організацій, які не платниками податку. При цьому визначено, що такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення контролюючими органами до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі-Реєстр).

Проект наказу розроблено з метою приведення Положення про Реєстр у відповідність до вимог нової редакції ст.133 Кодексу та передбачає:

  • визначення ознак неприбутковості організацій або установ відповідно до переліку суб’єктів та критеріїв, зазначених у новій редакції Кодексу;
  • відсутність необхідності повторного внесення до Реєстру (перереєстрації) організацій та установ, які відповідають новій редакції ст.133 Кодексу і були внесені до Реєстру станом на 1 січня 2015 року;
  • запровадження перехідного періоду для забезпечення актуалізації Реєстру неприбуткових організацій та установ, а саме: інвентаризацію ДФС України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим наказом організацій та установ, які були внесені до Реєстру станом на 1 січня 2015 року, та повідомлення їх про виключення з Реєстру у разі невідповідності вимогам Кодексу та скасування ознаки неприбутковості.

Зауваження та пропозиції до Проекту наказу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця на адреси розробника: поштову – 04655, МПС, Київ – 53, Львівська площа, буд.8, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування, електронну – lhropun@sfs.gov.ua, а також на поштову адресу Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд.9/11.

 

Джерело: http://uteka.ua/

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!