Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Придбана сільгосптехніка у лізинг: право на податковий кредит

July 27, 2016

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ст. 209 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – ПКУ)).
Відповідно до п. 5 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), платники ПДВ, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) з позначкою «0110», подають декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123» (далі – 0121 – 0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, встановленого ст. 209 ПКУ.
Відповідно до п.п. 209.15.1 п. 209.15 ст. 209 ПКУ сільськогосподарське підприємство, яке обрало спеціальний режим оподаткування, має право включити до складу податкового кредиту декларації 0121 – 0123 виробничі фактори, зокрема, товари/послуги, які придбаваються таким сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.
Відповідно до п. 187.6 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань орендодавця (лізингодавця) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу).
Отже, на дату фактичної передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу такий лізингоотримувач – сільськогосподарське підприємство має право включити до складу податкового кредиту, сформованого у декларації 0121 – 0123, суму ПДВ, нараховану/сплачену з повної вартості об’єкта лізингу, за умови, що об’єкт лізингу буде використовуватися у виробництві сільськогосподарської продукції та за наявності зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної.
Якщо об’єкт лізингу призначається для використання не в сільськогосподарській діяльності платника, нарахована/сплачена сума ПДВ з вартості об’єкта лізингу включається до складу податкового кредиту в загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Відділ організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Priobretennaya-selxoztexnika-v-lizing-pravo-na-nalogovyj-kredit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!