Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Презентовано проект податкової реформи: які "сюрпризи" чекають українців

August 12, 2016

Міністерство фінансів презентувало новий проект податкової реформи.
В першу чергу пропонується податкову міліцію замінити на фінансову поліцію, яка буде підконтрольна Мінфіну. Крім того, вся база даних Державної фіскальної служби переноситься в Мінфін.

Консультації

За фіскальною службою закріплюються функції надання усних консультацій (крім узагальнюючих), забезпечення роботи "електронного кабінету платника податків" та проведення податкових перевірок.
У той же час право надання письмової та електронної консультації залишається за Міністерством фінансів.

Податкові перевірки

Проектом передбачено оприлюднення на сайті Мінфіну плану проведення таких перевірок. При цьому перевірка буде проходити 30 днів, а попереджати про неї будуть за 15 робочих днів замість 10.
Крім того, міністерство забирає на себе функції з адміністрування податків, ведення реєстрів про відшкодування ПДВ, обліку платників податків. Також пропонується знову об'єднати два реєстри відшкодування ПДВ в один.
Крім того, збільшать штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 50% ПДВ.

Єдиний податок

Мобілізовані працівники, також як і ті, що знаходяться в декретних відпустках, не враховуються при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку.

Ставки оподаткування

Окрема глава реформи присвячена ставками оподаткування. Згідно з документом, залишається без змін ставка акцизного збору на алкоголь і тютюнові вироби, а також 18% -ва ставка податку на прибуток.
У той же час вводиться нова ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО) - 10% від мінімальної заробітної плати для тих, хто займається індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем. При цьому вводиться нова категорія платників податків - фізособи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (якщо з 1 січня 2017 року «мінімалку», як планувалося, підвищать до 1600 грн, то це складе 400 тис. грн).

Закордонні відрядження

Крім того, проект передбачає збільшення розміру добових за кожен день закордонного відрядження - з 0,75 розміру мінімальної заробітної плати до 40 євро. Причому пропонується відзначити норму про обов'язкову наявність посадкового талона та відмітках уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі документі - його замінює для підтвердження витрат у разі відряджень за кордон.

Право на амортизацію

Фізичним особам-підприємцям (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) нададуть право на амортизацію основних засобів, що використовуються в господарській діяльності (крім житлової нерухомості і автомобілів).
Зі складу об'єктів оподаткування податком на майно планується виключити господарські (присадибні) будівлі - гаражі / склади / сараї.
Перелік авто, які підпадають під оподаткування транспортним податком, розміщується до 1 лютого податкового (звітного) року на сайті Мінфіну.
Також розширюються обов'язки щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку на батьків - за доходами, отриманими малолітньої / неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Prezentovan-proekt-nalogovoj-reformy-kakie-syurprizy-podzhidayut-ukraincev

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!