Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Граничні строки для подання податкової декларації: коли продовжуються

December 7, 2017

5 грудня 2017 року набув чинності наказ Мінфіну від 20.10.17 р. № 861 (зареєстровано в Мін'юсті України 10.11.17 р. за № 1373/31241), яким затверджено Порядок застосування норм пунктів 102.6–102.7 статті 102 глави 9 розділу ІІ ПК.
Зазначеним Порядком визначено механізм продовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань (далі – граничні строки) відповідно до норм ПК.
Продовження граничних строків для платників податків здійснюється в разі, якщо такий платник податків – фізична особа або посадова особа юридичної особи був позбавлений можливості у визначений ПК строк складати та подавати податкову звітність, а також подавати заяви про перегляд рішень контролюючих органів та заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань.
При цьому для посадової особи юридичної особи продовження граничних строків здійснюється за умови, що протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухоблік, складати та подавати податкову звітність.
За наявності визначених ПК обставин платник податку може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов'язань із письмовою заявою про продовження граничних строків.
Заява платника податків про продовження граничних строків подається платником податків у довільній формі протягом 30 календарних днів, що настають за днем закінчення обставин, визначених п. 102.6–102.7 ПК, або початку їх дії, разом із документами, які підтверджують настання таких обставин.
Таку заяву платники податків можуть надіслати контролюючому органу поштою з повідомленням про вручення або подати особисто.
Контролюючий орган протягом 20 календарних днів із дня отримання заяви платника податків зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його на адресу заявника поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.
При цьому штрафні санкції, установлені ст. 120 ПК, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації.

ДФС у Закарпатській області.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!