Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Право на застосування касового методу податкового обліку

March 24, 2017

Касовий метод – це метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним (або тих, що підлягають поставці) товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунка (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому (або тих, що підлягають поставці) товарів (послуг) (п.п. 14.1.266 ПК).
Відповідно до п. 187.10 ПК платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізособам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
Таке правило визначення дати виникнення податкових зобов’язань поширюється й на операції з постачання зазначених товарів/послуг для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують такі товари/послуги, якщо вони зареєстровані як платники податку.
Також касовий метод застосовується за операціями з виконання підрядних будівельних робіт.
Крім того, тимчасово, до 01.07.19 р., визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
При цьому касовий метод поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у п. 187.1 та п. 198.2 Податкового кодексу, припадає на звітні (податкові) періоди до 01.07.19 р.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kassovyj-metod-nalogovogo-ucheta-pravo-na-primenenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!