Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Право на податкову знижку фізособи-підприємця, яка є найманим працівником

August 8, 2016

Відповідно до пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – Кодекс) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом пп. 14.1.48 п.14.1 ст.14 Кодексу.
Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 Кодексу.
Згідно із пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.
Отже, враховуючи викладене, право на податкову знижку має фізична особа - підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pravo-na-nalogovuyu-skidku-fizlica---predprinimatelya-kotoroe-yavlyaetsya-naemnym-rabotnikom

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!