Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд затвердив правила роботи торгових майданчиків у системі ProZorro

February 26, 2016

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу, 24 лютого, затвердив Положення про функціонування електронної системи закупівель ProZorro та проведення авторизації електронних майданчиків. Закріплення детальних правил роботи з ProZorro забезпечує своєчасне переведення всіх державних закупівель в електронний формат, зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Він нагадав, що, згідно з Законом «Про публічні закупівлі», який Президент України підписав у лютому, з 1 квітня на електронну систему держзакупівель повністю перейдуть великі державні замовники: міністерства, відомства, великі державні компанії. А з 1 серпня всі свої закупівлі в електронній формат переведуть інші замовники: місцеві органи влади, комунальні підприємства тощо.

Затверджене Положення деталізує ключові принципи взаємодії системи ProZorro з електронними майданчиками. Зокрема, визначаються вимоги до майданчиків, порядок їх авторизації, умови підключення та порушення, за які майданчики від’єднуються від електронної системи. Також, чітко визначається відповідальність за порушення правил роботи в системі.

Згідно з Положенням, авторизацію електронного майданчика здійснює спеціальна комісія за одним, або декількома рівнями акредитації залежно від користувачів, яким надаються послуги та порядку здійснення закупівлі. Кожен майданчик повинен забезпечувати на безоплатній основі рівний доступ усіх зацікавлених осіб до інформації про закупівлі, а також захист конфіденційної інформації від несанкціонованого доступу.

Крім того, встановлюються тарифи за участь у тендерах для постачальників товарів та послуг. Вартість участі залежить від вартості тендеру і коливатиметься від 1 до 100 неоподаткованих мінімумів. При цьому, користування системою для державних замовників залишається повністю безкоштовним.

«Правила і вимоги до електронних майданчиків були розроблені на основі пілотного проекту ProZorro, який вже рік успішно працює на допорогових торгах. Ці правила дозволять отримати позитивний ефект від запровадження системи у масштабах всієї країни, - підкреслив Максим Нефьодов: - ProZorro перетворюється з успішного пілотного проекту на повномасштабну національну систему державних закупівель, яка дозволить успішно завершити глобальну реформу цієї корупційної сфери».

Детальні роз’яснення щодо затверджених правил буде розміщено на офіційному сайті http://prozorro.org/

Нагадаємо, що минулий рік електронна система державних закупівель ProZorro працювала у пілотному режимі на допорогових закупівлях (до 200 тис. грн. для товарів і послуг, та до 1,5 млн. грн. для робіт). Вже у пілоті в систему заведено понад 50 тис. тендерів на суму майже 13 млрд. грн. При цьому, економія бюджетних коштів перевищила 860 млн. грн.

Протягом 2016 року відбудеться переведення всіх державних закупівель у систему ProZorro. Детальніше про результати пілотного проекту та підготовку системи до повного переведення державних тендерів в електронний формат за посиланням: bit.ly/20UurEq

Завантажити презентацію «ProZorro 2.0. Вихід на новий рівень» можна за посиланням:http://bit.ly/1Tu6vsd

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Pravitelstvo-utverdilo-pravila-raboty-torgovyx-ploshhadok-v-sisteme-ProZorro.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!