Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд зменшив розмір "лікарняних" для працівників з невеликим стажем

July 15, 2015

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок оплати лікарняного.

Йдеться про тимчасову непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов`язані з нещасним випадком на виробництві.

Згаданий порядок передбачає встановлення єдиного розміру допомоги при тимчасовій непрацездатності на весь її період.

Урядовці запевняють, що це спростить роботодавцям розрахунок допомоги, яка виплачується працівникам у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності.

Для тих, у кого цей стаж становить до 3 років, - це 50% середньої зарплати;

від 3 до 5 років - 60%,

від 5 до 8 років - 70%.

100% передбачено для працівників, які мають страховий стаж понад 8 років.

Особи, страховий стаж яких за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку становить, за даними Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, менш як шість місяців, мають право на оплату днів тимчасової непрацездатності.

Її розмір визначають, враховуючи нараховану зарплату, з якої сплачуються страхові внески. Та він не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати (встановленої законом у місяці настання страхового випадку) в розрахунку на місяць.

Дотепер використовувався механізм оплати перших п`яти днів непрацездатності, який регулює Порядок № 439 від 6 травня 2001 року.

Тобто, працівникам із страховим стажем до 5 років платили 60% від середньої зарплати (не було передбачено 50% для тих, у кого стаж до 3 років),

а від 5 до 8 років - 80%, а не 70%.

Усе ж інше залишається без змін. Проте закон, який передбачає ці зміни, набув чинності ще в січні цього року. Чому тільки тепер ці зміни починають діяти? Кабміну на внесення змін, розробку нового порядку відводиться певний час. Цей порядок мали затвердити ще наприкінці січня. Адже закон, справді, набув чинностi з 1 сiчня цього року.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Uryad-zmenshiv-rozmir-%22likarnyanix%22-dlya-pracivnikiv-z-nevelikim-stazhem--7818

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!