Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд прийняв постанови, що забезпечать прозорість видачі дозволів та проведення аукціонів у сфері надрокористування

March 3, 2016

2 березня під час засідання Уряду за ініціативи  Міністерства екології та природних ресурсів України було прийнято  проекти  постанов Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594  і від 30 травня 2011 р. № 615, які забезпечать прозорість  видачі дозволів та проведення аукціонів.

Проекти постанов мають на меті удосконалити норми Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами та Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, виключити з них норми, що можуть встановити непрозорі чи нерівні правила для суб’єктів господарювання, створити сприятливі умови для впровадження кращої світової практики з питань забезпечення прозорості процесу проведення аукціонів для залучення приватних інвестицій у видобуток вуглеводнів.

Постановами забезпечується: усунення надлишків регулювання отримання спецдозволів; скорочення погодження отримання спецдозволів; висвітлення процедури проходження документів та прийняття рішення про отримання спецдозволів на користування надрами;скорочення підстав отримання спецдозволів без проведення аукціону, що дозволить залучити до державного бюджету додаткові кошти, приведення зазначених Порядків у відповідність до змін у законодавстві про геологічне вивчення та раціональне використання надр (враховуючи прийняття, зокрема, Закону України від 08.12.2015 № 867-VIII та постанови Кабінету Міністрів від 30.12.2015 № 1173).

Крім того, важливо зазначити, що ці постанови спрямовано на імплементацію положень Директиви Ради ЄС 94/22/ЄС «Про умови надання та використання дозволів на пошук, розвідування та видобуток вуглеводнів»

Таким чином, проект на сьогодні враховує позицію заінтересованих органів, бізнесу та громадськості

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Pravitelstvo-prinyalo-postanovlenie-obespechivayushhix-prozrachnost-vydachi-razreshenij-i-provedeniya-aukcionov-v-sfere-nedropolzovaniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!