Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд вживає заходів щодо захисту прав та інтересів дітей, розлучених із сім`єю

November 17, 2016

Уряд прийняв постанову „Про особливості соціального захисту розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України”. Проект акта було розроблено Мінсоцполітики на виконання Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.
Головною метою його прийняття, зазначають у Мінсоцполітики, є затвердження механізму надання дитині, розлученій із сім’єю, яка не є громадянином України, статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, і вдосконалення міжвідомчої взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування при забезпеченні соціального захисту дітей згаданої категорії.
Як відомо, відповідно до Закону України „Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” дитина, розлучена із сім’єю, – це особа віком до вісімнадцяти років, яка прибуває чи прибула на територію України без супроводу батьків чи одного з них, діда чи баби, повнолітніх брата чи сестри, опікуна чи піклувальника, призначених відповідно до законодавства країни походження, або інших повнолітніх осіб, які до прибуття в Україну добровільно чи в силу звичаю країни походження взяли на себе відповідальність за виховання дитини.
Отже, підкреслюють у Мінсоцполітики, діти, розлучені із сім’єю, – це особлива категорія дітей, яким, зокрема, притаманні відсутність будь-якого юридичного статусу, можлива наявність обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань тощо, а також проблеми з наявністю офіційних документів, які посвідчують особу, підстави для прибуття на територію України, зі знанням мови, адаптацією, соціальною інтеграцією тощо.
Законодавством України передбачено, що рівні умови для охорони здоров’я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку, соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності дітей повинні забезпечуватися державою незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я та народження дітей і їхніх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин.
З урахуванням зазначеного до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866, внесено зміни, спрямовані на забезпечення надання дитині, розлученій із сім’єю, статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, і гарантованої законодавством державної допомоги та підтримки.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pravitelstvo-prinimaet-mery-po-zashhite-prav-i-interesov-detej-razluchennyx-s-semej.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!