Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд схвалив зміни до КЗпП та деяких законодавчих актів

December 8, 2016

7 грудня Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України, законів України «Про зайнятість населення» та «Про рекламу».
Так, зокрема, передбачається:
- обов’язкове повідомлення роботодавцями профспілок про заплановане масове вивільнення та подання необхідної інформації для розробки конструктивних заходів щодо зменшення масштабів звільнення на підприємствах;
- збільшення штрафних санкцій за неподання роботодавцем інформації про заплановане масове вивільнення працівників з чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати до десятикратного;
- застосування положень масового вивільнення працівників у разі ліквідації юридичної особи;
- уточнення критерії масового вивільнення працівників для підприємств з чисельністю працівників 300 і більше.
Запропонована редакція проекту містить доповнення статті 21 Кодексу законів про працю України, в частині визначення переліку обмежень, які не вважаються дискримінацією у сфері праці. Зокрема, йдеться про обмеження, що залежать від властивих певному виду робіт вимог (щодо віку, освіти, стану здоров’я, статі тощо) чи обумовлені необхідністю посиленого соціального та правового захисту деяких категорій осіб.
Також включено норму щодо надання права особам, які зазнали дискримінації, звернутися до суду із заявою про відновлення її порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Змінами до Закону України «Про рекламу» передбачено, що Держпраці здійснює накладання штрафів за порушення вимог реклами із працевлаштування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pravitelstvo-odobrilo-izmeneniya-v-KZoT-i-nekotorye-zakonodatelnye-akty.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!