Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Порядок обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників у новому проекті від Мінфіну

8 лютого 2016 р.

ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», а також аналіз регуляторного впливу цього акту.
Зокрема, у зв’язку з запровадженням єдиної ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотки та відміною диференційованих ставок єдиного внеску в залежності від класу професійного ризику виробництва у проекті наказу виключені положення щодо порядку надання відомостей про присвоєний клас професійного ризику виробництва.
Для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджуються нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятимуть до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/ відсутність заборгованості. Органи ДФС у відповідь – зазначені відомості.
Проектом наказу встановлюється, що контролюючі органи до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також  у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації передають до Єдиного державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами ДФС відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ.
При цьому проектом наказу виключаються положення, відповідно до яких контролюючі органи формували та направляли:
- до Єдиного державного реєстру повідомлення про наявність боргу зі сплати єдиного внеску та про неможливість проведення процедури державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№ 5-ЄСВ) та повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№ 6-ЄСВ);
- платникам єдиного внеску довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№ 3-ЄСВ) або рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№ 4-ЄСВ).

Джерело: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2016-rik/66335.html.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!