Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Поняття «відокремлений підрозділ» для оприбуткування готівки

5 липня 2016 р.

Яким нормативним документом керуватись при визначенні поняття «відокремлений підрозділ» для оприбуткування готівки?

Відповідно до п.п. 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поняття відокремлені підрозділи, з метою оподаткування, вживається у значенні, визначеному Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ). Для розд. IV ПКУ поняття відокремленого підрозділу вживається у визначенні ГОСПОДАРСЬКОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ).
Згідно з п. 1 ст. 95 ЦКУ філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. 
Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (п. 2 ст. 95 ЦКУ). 
Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (п. 3 ст. 95 ЦКУ).
Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) (п. 5 ст. 95 ЦКУ).
Відповідно до ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань із змінами та доповненнями в ЄДР містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема дані про відокремлені підрозділи юридичної особи.
Разом з тим, порядок ведення касових операцій у національній валюті України визначено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Положення).
Абзацом третім п. 1.2 глави 1 Положення встановлено, що відокремлені підрозділи – філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України.
Враховуючи викладене вище, з метою визначення порядку оприбуткування готівки застосовується визначення відокремленого підрозділу у відповідності до вимог Положення.Таку відповідь розміщено у ЗІР, категорія 109.01.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ponyatie-Obosoblennoe-podrazdelenie-dlya-oprixodovaniya-nalichnosti.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!