Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Отримано подарунок: як визначити ПДФО та військовий збір?

9 жовтня 2015 р.

Підприємство подарувало працівникові подарунок вартістю 10 609 грн. Як визначити базу оподаткування ПДФО та військовим збором?
Перш за все зазначимо, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий ним як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки з такої звичайної ціни. Ця норма не поширюється на випадки, наведені в ст. 165 ПК.
Згідно з пп. 165.1.39 ПК до загального місячного оподатковуваного доходу не включається вартість дарунків, якщо вона не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. У 2015 році зазначена межа становить 609 грн.
Якщо дохід надається в негрошовій формі, то базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами і помножена на підвищувальний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПК. Ураховуючи, що в наведеній ситуації надається подарунок, базою оподаткування ПДФО буде 11 872,49 грн. (10 609 грн. х 1,1765 – 609 грн.). Сума ПДФО становить 1 780,87 грн.
Відповідно до пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПК. А згідно з пп. 163.1.1 ПК податками обкладається загальний місячний оподатковуваний дохід. При цьому підвищувальний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПК, не застосовується. Оскільки до такого доходу не включається вартість дарунків, що не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати, то в наведеній ситуації базою оподаткування військовим збором буде 10 000 грн. (10 609 грн. – 609 грн.). Сума військового збору становить 150 грн.
У формі № 1ДФ у розд. І за номером облікової картки платника податку у графах 3а та 3 слід зазначити суму 11 872,49 грн., а до показника граф 3а та 3 розд. ІІ слід включити 10 000 грн.
Аналогічно оподатковуються військовим збором доходи у вигляді додаткового блага в натуральній формі та вартість сільгосппродукції, виданої як орендна плата за земельні ділянки. 

За матеріалами журналу „БАЛАНС-АГРО” від 12.10.15 р. № 38.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!