Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Погашення вартості виробничих факторів зі спецрахунку - цільове використання

20 квітня 2016 р.

Відповідно до п. 209.1 ПК резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у п. 209.6 ПК (далі – сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Підпунктом 209.2.3 ПКУ передбачено, що суми ПДВ, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільгосппідприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільгосппідприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 3 та п. 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11 (далі – Порядок № 11), суми ПДВ, що підлягають перерахуванню на спецрахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг.
Для акумулювання зазначених сум ПДВ сільськогосподарське підприємство зараховує кошти на власні додаткові електронні рахунки.
Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ст. 209 ПК, а починаючи з 1 січня 2017 року перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.
При нецільовому використанні суми ПДВ сільгосппідприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Тобто пп. 209.2.3 ПКУ та п. 4 Порядку № 11 встановлено виключно цільовий характер використання сум ПДВ, перерахованих на окремі рахунки.
Враховуючи зазначене, сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спецрахунку на погашення вартості придбаних виробничих факторів, в тому числі і суми ПДВ, сплаченої при їх придбанні.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Sredstva-so-specscheta-na-pogashenie-stoimosti-proizvodstvennyx-faktorov---celevoe-ispolzovanie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!