Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Погашення податкового боргу: головні зміни – 2017

12 квітня 2017 р.

1. Збільшено суму податкового боргу, менше якої право податкової застави не застосовується.
Пунктом 89.2 ПК установлено, що право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 60 НМДГ.

2. Змінено норму ПК щодо стягнення коштів із рахунків платників податків.
Пунктом 95.5 ПК передбачено: якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені цим ПК строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів із рахунків такого платника в банках, здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 млн грн. та не сплачується протягом 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.

3. Змінено порядок надання розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу).
Пунктом 100.11 ПК визначено: якщо сума грошового зобов'язання чи податкового боргу, заявлена до розстрочення, відстрочення, становить 1 млн грн. і більше, розстрочення, відстрочення надається лише за умови передачі та перебування в податковій заставі майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму грошового зобов'язання.
Зазначені зміни діють із 1 січня 2017 року.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!