Платити за нерухомість треба не всім

Для громадян при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, враховується пільга у вигляді зменшення оподатковуваної площі. Для квартир, незалежно від їх кількості, – на 120 квадратних метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості, – на 250 квадратних метрів та для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – на 370 квадратних метрів. Іншими словами, податок на нерухомість буде нараховуватись на ту житлову площу, яка перевищує ці показники.
Для прикладу, визначимо суму податку на нерухомість, якщо фізична особа має у власності квартиру житловою площею 153 м2, якою володіє 10 місяців. Ставка податку визначена місцевою радою у розмірі 1 відсотка від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного року, тобто 11,47 грн. за 1 квадратний метр.
Насамперед визначаємо базу оподаткування об’єкта житлової нерухомості: 153 м2 – 120 м2 = 33 м2.
Далі розраховуємо суму податку: (33 м2 х 11,47 грн.) / 12 міс. х 10 міс. = 315,43 грн.
Сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, слід протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке буде надіслано органами доходів і зборів до 1 липня поточного року.
За матеріалами офіційного порталу Міндоходів у Тернопільській області.
Новини за темою:
«Робота» і «дім» збігаються: чи платити податок на нерухомість?
За якими ставками сплачувати податок на нерухомість у 2014 році?
Обчислення та сплата податку на нерухомість: нагадує Міндоходів