Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Платіжний баланс зведено з профіцитом вперше за 5 років

7 лютого 2016 р.

У 2015 році платіжний баланс повернувся з дефіцитного до профіцитного стану. Його додатнє сальдо минулого року становило 849 млн. дол. США. на противагу від’ємному сальдо розміром  13.3 млрд. дол. США у 2014 році. Востаннє платіжний баланс було зведено в «плюс» у 2010 році.
Це є насамперед результатом значного скорочення дефіциту поточного рахунку. Минулого року він був мінімальним з 2005 року. Якщо у 2014 році цей показник сягнув  4.6 млрд. дол. США (3.5 % від ВВП), то у 2015 році він зменшився до 204 млн. дол. США (0.2 % від ВВП).
Корекції поточного рахунку сприяло більш швидке падіння імпорту (33.5 %) порівняно з падінням експорту (30.5 %).
Несприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура на ринках металів та агропродукції, а також обмеження торгівлі з Російською Федерацією відобразилися на обсягах вітчизняного експорту. Найбільш суттєво зменшився експорт продукції машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Але водночас це було компенсовано зниженням цін на енергоресурси, меншими фізичними обсягами імпорту природного газу, а також високим врожаєм окремих видів зернових культур, зокрема пшениці. Найбільшими темпами знижувались обсяги імпортованих продовольчих товарів, продукції машинобудування та енергетичних ресурсів.
Паралельне скорочення експорту та імпорту товарів відбувалося і в географічному розрізі. Зокрема, з ключовими торговими партнерами України - Російською Федерацією та Європейським Союзом.
Профіцит фінансового рахунку також покращив стан платіжного балансу. Чисті залучення за фінансовим рахунком становили 488 млн. дол. США. В першу чергу – завдяки значним обсягам офіційного фінансування від міжнародних партнерів.
Додатково на стан фінансово рахунку сприятливо вплинув чистий приплив  прямих іноземних інвестицій у розмірі в 3.1 млрд. дол. США. Три чверті з цих надходжень припадали  на банківський сектор і були пов’язані з докапіталізацією банків материнськими установами.
Формування профіциту платіжного балансу разом з отриманням фінансування від Міжнародного валютного фонду зумовило зростання міжнародних резервів до 13.3 млрд. дол. США. Такий обсяг резервів забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3.4 місяці.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=27033396&cat_id=55838.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!