Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Переглянуто вимогу щодо обов`язкового продажу валютних надходжень за окремими кредитами

29 квітня 2016 р.

Національний банк України пом'якшив вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень кредитних коштів в іноземній валюті із-за меж України. Це передбачено Постановою Правління НБУ від 26 квітня 2016 № 290 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 березня 2016 року № 140”.
Сьогодні вимога щодо обов’язкового продажу поширюється, зокрема на кошти, отримані  резидентами-позичальниками у формі кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів. Постановою № 290 Національний банк зробив виняток для окремої категорії кредитів.
Відтепер, українські компанії не будуть зобов’язані продавати на міжбанківському ринку іноземну валюту за кредитом, що надається іноземним банком на цілі оплати імпорту. Цей виняток стосуватиметься лише тих випадків, коли кредитні кошти будуть спрямовуватися  іноземним банком-кредитором безпосередньо на користь нерезидента-експортера, тобто, без їх зарахування на поточний рахунок резидента-позичальника в уповноваженому банку.
Реалізація Постанови сприятиме збільшенню іноземного банківського кредитування реального сектору економіки України.
Постанова набуває чинності з 29 квітня 2016 року і діє до 08 червня 2016 року включно.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Prosmotreno-trebovanie-obyazatelnoj-prodazhi-valyutnyx-postuplenij-po-otdelnym-kreditam.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!