Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Перехід зі спрощеної системи на загальну: чи можна врахувати витрати, здійснені до переходу

28 вересня 2016 р.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 ПКУ .
Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Зокрема, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів входить вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів.
При цьому, оскільки виручкою фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод. До складу витрат включаються тільки витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.
Враховуючи викладене вище, оскільки для визначення чистого оподатковуваного доходу витрати фізичної особи – підприємця на загальній системі оподатковування формуються при отриманні доходу, то така фізична особа має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

ДФС у Закарпатській області

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Perexod-s-uproshhennoj-sistemy-na-obshhuyu-mozhno-li-uchest-rasxody-osushhestvlennye-do-perexoda

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!