Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Перед виборами інвестори зацікавлені в доларах, не в держоблігаціях - аналітики

24 жовтня 2012 р.

Покупцями облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) України на черговому аукціоні 23 жовтня можуть знову стати лише держбанки, оскільки ринкові інвестори воліють використовувати тимчасово вільні гривневі ресурси для купівлі іноземної валюти, побоюючись зниження курсу гривні після виборів 28 жовтня, вважають українські аналітики, інформує Reuters.

Міністерство фінансів пропонує до продажу у вівторок п`яти-і семирічні гривневі ОВДП.

"Аукціон знову пройде непоміченим для більшості учасників ринку. Навіть не виключаючи, що розміщення виявиться результативним, розраховувати хоч на одну реальну заявку не варто", - очікує фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Раніше, на аукціоні 16 жовтня Мінфін зумів залучити до бюджету 2,035 млрд грн завдяки продажу облігацій аналогічних термінів під 14,3% річних, відповівши на одну заявку на покупку п`ятирічних паперів та ще одну - по семирічним.

"Очевидно, покупцем зазначених держоблігацій був один або два банки з державною формою власності. Ми вважаємо, що покупцями держпаперів (23 жовтня) знову будуть банки з державною формою власності", - прокоментував представник Першого українського міжнародного банку.

Однак, учасники ринку вважають, що в умовах жорсткої грошово-кредитної політики НБУ, результатом якої стало подорожчання ресурсів на міжбанківському ринку до позначки 25-30% річних, а також ризики девальвації гривні, клієнти банків також не готові купувати довгострокові зобов`язання уряду.

"У нас традиційно перед виборами бізнес бере паузу і вкладає гривню у валюту. Вивели валюту (на рахунки за кордоном) і дивляться на розклад, якщо все нормально - повернули", - зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його словами, експортери також не поспішають повертати виручку до встановлення результатів виборів. "Підстраховує, це звичайне явище", - додав Охріменко.

Так, котирування гривні до долара впали в понеділок до рівня 8,17 грн за $ 1 з 8,15-8,16 минулого тижня, коли Нацбанк двічі виходив з продажем доларів, щоб задовольнити частину превалюючого попиту на іноземну валюту.

Нагадаємо, в серпні гривня торгувалася на рівні 8,11-8,13/$ 1, але в кінці місяця впала до 33-річного мінімуму 8,175/$ 1, і незважаючи на дефіцит ресурсів, не змогла повернутися на колишні позиції.

Раніше Корреспондент писав про те, що Україна встановила світовий рекорд за рівнем депозитних ставок. Ніхто в світі не пропонує таких високих відсотків за національну валюту, як українські банкіри.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!