Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Пенсія за віком: чи можна врахувати трудовий стаж на території Росії?

10 травня 2016 р.

Мені 57 років і восени цього року я матиму право йти на пенсію за віком. Маю трудовий стаж, набутий на території Російської Федерації (район Крайньої Півночі 1985-1992 роки). Чи зможу я взяти ці роки для нарахування мені пенсії?

29.03.2016 Верховною Радою України прийнято Закон України за  № 1043-VIII «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії», яким передбачено можливість подавати для обчислення пенсії довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Закон набрав чинності з 15.04.16 р.
Так, відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для обчислення пенсії за віком враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Враховуючи вищевикладене, після досягнення пенсійного віку обчислення Вашої пенсії може бути проведено, в тому числі, з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 р. Така заробітна плата враховується на підставі довідки про заробітну плату, за умови підтвердження її первинними документами.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pensiya-po-vozrastu-mozhno-li-uchest-trudovoj-stazh-priobretennyj-na-territorii-Rossii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!