Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відсутня зарплата в розрахунковому періоді: як розрахувати лікарняні демобілізованому?

14 квітня 2016 р.

У Лівобережній дирекціії КМВ ФСС з ТВП зазначили, що застраховані особи мають право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі настання страхового випадку в період роботи (ст. 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі – Закон № 1105)).
Підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності чітко визначено ст. 23 Закону № 1105.
У випадках, коли відсутні підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, визначені Законом № 1105, застрахована особа має право на отримання лікарняних.
Постановою КМУ від 26.06.15 р. № 439 внесено зміни до постанови КМУ від 26.09.01 р. № 1266 “Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням”. Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок № 1266) викладено в новій редакції, яка набрала чинності з 04.07.15 р.
Згідно зі ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
Виплати за період, коли особа не працювала та за нею зберігався середній заробіток, не включаються до розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до роз’яснення Мінсоцполітики України від 17 серпня 2015 р. № 469/18/99-15 у разі відсутності у розрахунковому періоді у демобілізованої застрахованої особи заробітної плати для обчислення середньої зарплати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, може бути застосовано п. 10 Порядку № 1266 в редакції, що діяла до 04.07.2015 р., тобто середня зарплата визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
Для страхових випадків, які настали з 04.07.15 р. слід застосовувати п. 28 Порядку 1266, згідно з яким середня зарплата для розрахунку страхових виплат визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої працівникові на день настання страхового випадку.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Otsutstvuet-zarplata-v-raschetnom-periode-kak-rasschitat-bolnichnye-demobilizovannomu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!