Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відображення в декларації з податку на нерухомість суми податку, збільшеної на 25 000 грн

23 жовтня 2017 р.

Відповідно до пп. 266.7.5 ПК юрособи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – декларація), за формою, установленою в порядку, передбаченому ст. 46 ПК, із розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Підпунктом «ґ» пп. 266.7.1 ПК визначено, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. «а»–«г» пп. 266.7.1 ПК, збільшується на 25 000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).
Форма декларації передбачає заповнення в табличній частині декларації колонки 7 «Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника», де вказується річна сума податку (у гривнях із копійками (з округленням до двох десяткових знаків)), яка розраховується виходячи із загальної площі об’єкта нерухомості, на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
За наявності у власності юридичної особи – платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), зазначений показник визначається за формулою (для кожного об’єкта (його частки)), а саме:
(колонка 3 «Загальна площа об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості» Х колонку 4 «Ставка податку» – колонку 6 «Сума пільги із сплати податку» (заповнюється відповідно до рішення органів місцевого самоврядування, прийнятого згідно з пп. 266.4.2 ПК)) + 25 000 грн.
Значення колонки 7 декларації розбивається на чотири квартали та вказується в колонках 8–11. При цьому, розбиваючи річну суму рівними частинами поквартально, округлення відбувається таким чином:
– за І, ІІ і ІІІ квартали звітного року округлення здійснюється за загальними правилами округлення;
– за останній IV квартал звітного року сума податку визначається як різниця річної суми податку та суми податку за перші три квартали.

ДФС у Дніпропетровській області.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!