Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо суми надміру сплачених зобов’язань з ПДВ, повернутих на електронний рахунок

20 жовтня 2016 р.

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (далі - ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 ПКУ та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (пункт  43.3 статті 43 ПКУ).
У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) (пункт 43.4 статті 43 ПКУ).
Механізм повернення суми коштів з електронного рахунка визначено пунктом 200 прим.1. 6 статті 200 прим.1 ПКУ.
Відповідно до пункту 200 прим. 1.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку електронного рахунка (SПопРах).
Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення SПопРах, а отже не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, якщо в подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунка на поточний рахунок, то значення SПопРах зменьшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-summy-izlishne-uplachennyx-obyazatelstv-po-NDS-vozvrashhennyx-na-elektronnyj-schet.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!