Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо визначення порядку виключення будинків та квартир із складу житлового фонду

17 жовтня 2016 р.

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 2166а, спрямований на забезпечення можливості реалізації прав фізичних та юридичних осіб щодо використання житлових будинків та приміщень.
Законопроектом пропонується чітко визначити повноваження органів місцевого самоврядування в цих питаннях, що зменшить можливості для корупції.
Проектом пропонується внести зміни до статей 7 Житлового кодексу, якими уточнити порядок виключення житлових будинків (їх частин), квартир із складу житлового фонду, а саме у разі: визнання житла аварійним, непридатним для проживання; його знесення з мотивів суспільної необхідності; провадження власником дозволеної законом діяльності, уточнити порядок обстеження житлових будинків. Дію зазначених норм Житлового кодексу передбачається поширити на всі житлові будинки і приміщення незалежно від форми власності.
Документом також пропонується внести зміни до статті 8 щодо уточнення механізму переведення житлових будинків (їх частин), квартир у нежитлові та нежитлових - до складу житлових, а саме у разі: зміни функціонального призначення житлового будинку чи приміщення; проведення письмового опитування визначених законом осіб щодо надання згоди на таке переведення; наявності висновків відповідних державних органів. Передбачається також встановити, що умови та порядок переведення житлових будинків і квартир у нежитлові та нежитлових - до складу житлових визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить повніше реалізовувати громадянами права власності на об’єкти нерухомого майна.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!