Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо консолідації регулювання фінансових ринків

21 квітня 2016 р.

Національний банк закликає український парламент підтримати проекти Закону України № 2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання  ринків фінансових послуг» та № 2414а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».
Ці законопроекти передбачають ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її функцій НБУ та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦФБР).
Наразі недосконалість правової бази регулювання окремих видів небанківської фінансової діяльності стримує інтенсивність розвитку ринків небанківських фінансових послуг, знижує їх інвестиційну привабливість, а також зменшує їх роль у розвитку економіки України в цілому.
Так, згідно з законопроектами, нагляд та регуляція ринку страхових, лізингових та факторінгових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до НБУ. До НКЦПФР перейде регулювання недержавних пенсійних фондів та фондів фінансування будівництва і фондів операцій з нерухомістю.
Такий розподіл сприятиме більшій прозорості державного регулювання фінансового ринку та оптимізації регуляторного впливу на його учасників. Регулювання наблизиться до стандартів, що діють у банківському секторі із урахуванням найкращих міжнародних практик.
Перехід регулювання небанківський фінансових установ до Національного банку дозволить:
● скоротити кількість органів державного нагляду за ринком небанківських фінансових послуг
● очистити ринок від недобросовісних гравців
● запровадити однакові прозорі правила гри
● стимулювати інтенсивний розвиток цього ринку
● збільшити інвестиційну привабливість небанківських фінансових установ
● знизити вартість  надання фінансових послуг споживачам
● збільшити захищеність користувачів фінансових послуг.
Зміни, які запровадять законопроекти № 2413а та № 2414а, спростять та зроблять більш прозорими прийняття управлінських рішень у цій сфері, покращать умови ведення бізнесу з одночасним посиленням відповідальності суб’єктів ринку.
Крім того, законопроектами передбачається скасування Закону України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про довірчі товариства» з метою усунення надмірного регулювання.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-konsolidacii-regulirovaniya-finansovyx-rynkov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!