Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості заповнення форм № 1ДР и № 5ДР

25 травня 2016 р.

Яка інформація зазначається фізичною особою при заповненні рядків «місце проживання» заяв за ф. № 1ДР або № 5ДР?

Відповідно до п. 6 розд. I Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.13 р. № 779 (далі – Положення), для подання облікової картки фізичної особи - платника податків (далі – Облікова картка), заяви про зміну даних, що вносяться до Облікової картки, або видачі документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), використовуються дані документа, що посвідчує особу, а саме:

  • для громадян України – паспорт громадянина України;
  • для громадян України, які постійно проживають за кордоном та виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою щодо виїзду на постійне місце проживання до іншої країни;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;

для іноземців та осіб без громадянства:

  • паспортний документ іноземця – документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства;
  • посвідка на постійне проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні;
  • посвідка на тимчасове проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні;
  • посвідчення біженця – паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, – паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Пам’яткою для заповнення Облікової картки фізичної особи – платника податків (форма № 1 ДР) (додаток 2 до Положення), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі визначено, що у рядках 12 – 20 (місце проживання) зазначається інформація згідно з даними паспортного документа без скорочення.
Якщо в адресних даних є інформація про район міста, то необхідно вказати його в графі «Район» (рядок 15 додатку 2 до Положення).
Додаток до номера будинку у вигляді літери записується без розділових знаків (наприклад, 154А), додаток до номера будинку у вигляді цифр записується через знак «/» (наприклад, 15/7).
Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться, зокрема до Облікової картки, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5 ДР (додаток 11 до Положення) (п. 1 розд. IX Положення).
При цьому, згідно з Пам’яткою для заповнення заяви про внесення змін до Державного реєстру, місце проживання (рядки 10 – 18) заповнюються відповідно до даних паспортного документа без скорочення.
Якщо в адресних даних є інформація про район міста, то необхідно вказати його, в графі «Район» (рядок 13 додатку 11 до Положення).
Додаток до номера будинку у вигляді літери записується без розділових знаків (наприклад, 154А), додаток до номера будинку у вигляді цифр записується через знак «/» (наприклад, 15/7).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-zapolneniya-form--1DR-i--5DR.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!