Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості справляння екоподатку за скиди забруднюючих речовин

26 березня 2015 р.

ДФС надала розяснення щодо оподаткування екологічним податком скидів забруднюючих речовин (із зворотними водами) безпосередньо у водні об`єкти, на які у дозволі встановлені норми гранично допустимого скиду у вигляді показника "мінералізація".

Так, поняття "мінералізація" має одиницю виміру - співвідношення маси всіх видів забруднюючих одиниць у одиниці обсягу зворотної води і використовується для обчислення загального обсягу скидів забруднюючих речовин у водний об`єкт шляхом алгебраїчного множення величини обсягу зворотніх вод та величини показника "мінералізації".

Розмір ставки визначається за концентрацією речовини у воді, вище якого вода вважається непридатною для конкретних цілей водокористування, а не за "мінералізацією" - фактичним вмістом забруднюючих речовин у зворотній воді, які за своїм хімічним складом можуть належати до забруднюючих речовин, що відносяться до будь-якого класу гранично допустимої концентрації.

Для обчислення податкових зобов`язань з екологічного податку для забруднюючих речовин, на які не встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовно безпечний рівень впливу, застосовуються ставки податку за найменшою величиною гранично допустимої концентрації, наведеної у п. 245.2 ПК.

Таким чином, податкове зобов`язання з екологічного податку обчислюється як алгебраїчний добуток загального у звітному (податковому) періоді обсягу зворотних вод на величину "мінералізації" та встановленої у пункті 245.2 ПК ставки екологічного податку, встановленої для забруднюючих речовин відповідної групи.

Лист ДФС від 20.03.15 р. № 9485/7/99-99-15-04-01-17.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!