Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості сплати єдиного податку у разі зміни місця знаходження

1 березня 2017 р.

З якого звітного періоду платник єдиного податку I або II групи повинен сплачувати єдиний податок за новою ставкою в більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?

Нормою п. 298.5 ПКУ, якою визначено порядок подання заяви щодо зміни місцезнаходження. Так, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
Також у роз'ясненні податківці нагадали й про порядок нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп. Таке нарахування здійснюється ДФС на підставі заяви платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ПКУ).
Відомості щодо місця провадження та видів господарської діяльності підприємців – платників єдиного податку I або II групи містяться в реєстрі платників єдиного податку. У разі зміни зазначених відомостей, зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви.
На підставі цих норм податківці зробили висновок: у разі подання підприємцем – платником єдиного податку I або II групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, у якому подано заяву про відповідні зміни.

(підкатегорія 107.06 "ЗІР").

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-uplaty-edinogo-naloga-v-sluchae-izmeneniya-mesta-naxozhdeniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!