Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості визначення податкових зобов`язань за касовим методом обліку ПДВ

22 листопада 2016 р.

ДФС у листі від 28.10.2016 р. № 23368/6/99-99-15-03-02-15 уточнила, що касовий метод для цілей оподаткування ПДВ – це метод податкового обліку, за яким дата виникнення:
- податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг),
- права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
Іншими видами компенсації вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) товарів (послуг) вважається компенсація вартості таких товарів (послуг) будь-яким способом, відмінним від оплати грошовими коштами.
Отже, з метою визначення платником, який застосовує касовий метод податкового обліку, дати виникнення податкових зобов'язань та/або права на податковий кредит, погашення заборгованості за поставлені товари/послуги шляхом надання простого векселя  вважається іншим видом компенсації вартості таких поставлених товарів/послуг.
На дату отримання векселя постачальник повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти відповідну податкову накладну. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Opredelenie-nalogovyx-obyazatelstv-po-kassovomu-metodu-ucheta-NDS

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!