Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості поводження з побічними продуктами тваринного походження, що належать до другої категорії

19 жовтня 2016 р.

Набув чинності Закон України від 20.09.16 р. № 1531-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною" щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, з вимогами законодавства ЄС".
Так, передбачено, що побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II, повинні бути використані, оброблені або перероблені одним або кількома з таких способів:
- використані для виробництва органічних добрив або покращувачів ґрунту для розміщення на ринку відповідно до ст. 19 Закону "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною" після оброблення шляхом стерилізації під тиском з постійним маркуванням отриманого матеріалу;
- компостовані або перетворені на біогаз після оброблення шляхом стерилізації під тиском з постійним маркуванням отриманого матеріалу, а щодо молока і молочних продуктів, яєць і яйцепродуктів, гною, вмісту травного тракту, відокремленого від травного тракту (якщо щодо таких побічних продуктів компетентним органом у порядку здійснення заходів державного контролю відповідно до вимог закону не встановлено ризику поширення хвороб, зазначених у п. 4 ч. 1 ст. 11 Закону, а також інших хвороб, включених до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб), - з попереднім обробленням або без такого оброблення;
- перероблені на органічні добрива для внесення в ґрунт та покращувачі ґрунту з попереднім обробленням шляхом стерилізації під тиском або без такого оброблення - щодо гною, вмісту травного тракту, відокремленого від травного тракту, немінералізованого гуано, внесені у ґрунт з попереднім обробленням або без такого оброблення, - щодо молока та молочних продуктів (якщо щодо таких побічних продуктів компетентним органом у порядку здійснення заходів державного контролю відповідно до вимог закону не встановлено ризику поширення хвороб, зазначених у п. 4 ч. 1 ст. 11 Закону, а також інших хвороб, включених до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб);
- використані в якості палива для спалення з попереднім обробленням або без такого оброблення;
- оброблені шляхом стерилізації під тиском або іншими рівноцінними методами та використані для фармацевтичного, хірургічного, промислового або сільськогосподарського виробництва, крім виробництва кормів.
Побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II, можуть бути також видалені шляхом спалювання безпосередньо без попереднього оброблення або після такого оброблення шляхом стерилізації під тиском з постійним маркуванням отриманого матеріалу.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-obrashheniya-s-pobochnymi-produktami-zhivotnogo-proisxozhdeniya-prinadlezhashhix-ko-vtoroj-kategorii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!