Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ОС на ремонті: чи здійснювати амортизацію?

30 березня 2016 р.

Лист ДФС від 12.03.16 р. № 5389/6/99-99-19-02-02-15.
ДФС розглянула лист щодо розрахунку амортизації основних засобів, що знаходяться на капітальному ремонті чи консервації.
Відповідно до п.п. 14.1.3 ПК у редакції, що діє з 1 січня 2015 року, амортизація - це систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).
Витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також на реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування.
Термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.
Тобто для цілей оподаткування амортизація основних засобів нараховується у разі їх експлуатації при здійсненні господарської діяльності платника податку.
Отже, оскільки основні засоби, які знаходяться на капітальному ремонті чи на консервації, підпадають під визначення «невиробничі основні засоби» згідно з п.п. 138.3.2 ПК, амортизація таких основних засобів у податковому обліку не нараховується.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/OS-na-remonte-osushhestvlyat-li-amortizaciyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!