Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Опублікований проект закону про ТОВ і ТзДВ

17 березня 2016 р.

На сайті Мінекономрозвитку опублікований проект закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Розробник, яким є міністерство, стверджує, що проект призводить законодавство у відповідність з нормами ЄС.
Передбачається, що в разі схвалення цього документа він вступає в силу через вісімнадцять місяців з дня його опублікування.
Відповідно визнається таким, що втратив силу Закон "Про господарські товариства" в частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.
У Міністерстві відзначають, що проект передбачає реформу товариств, зокрема, вводить гнучкість управління і диспозитивність у регулюванні відносин між учасниками шляхом укладення корпоративного договору.
Так, за корпоративним договором його сторони зобов'язуються реалізовувати певним чином права і обов'язки учасників товариства, і (або) утримуватися від їх реалізації. Корпоративний договір може передбачати обов'язок його сторін голосувати певним чином на загальних зборах учасників, погоджено здійснювати інші дії, пов'язані з управлінням суспільства, особливості реалізації учасником товариства переважного права на придбання частки або частини частки іншого учасника товариства, а також обов'язку утримуватися від реалізації переважного права, погоджувати відчуження часток, утримуватися від відчуження часток до настання певних обставин, а також здійснювати інші дії, пов'язані з управлінням суспільством, з його діяльністю, припиненням та ліквідацією.
Крім того, проект містить норми щодо:
- виконання функцій виконавчого органу юридичною особою;
- конвертації майнових вимог до суспільства в частку в статутному капіталі;
- виключення учасника з товариства тільки в судовому порядку;
- можливості автоматичного звернення стягнення на частку в разі її застави;
- введення узгодження великих угод та правочинів із заінтересованістю;
- впровадження гнучкості у виплаті дивідендів і встановлення граничного терміну їх виплати;
- усунення норм, що дозволяють недобросовісним учасникам блокувати діяльність товариства;
- скасування вимоги до максимальної кількості учасників товариства.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Opublikovan-proekt-zakona-ob-OOO-i-OsDO.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!