Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Операції з внесення до статутного капіталу основних засобів учасником підприємства визнаються контрольованими

15 березня 2017 р.

Операція зі збільшення статутного капіталу шляхом внесення учасником підприємства основних засобів (далі – ОЗ)  враховується у складі витрат починаючи з періоду нарахування амортизації таких основних засобів та впливає на фінрезультат до оподаткування згідно з правилами бухобліку та відповідно зменшує об’єкт обкладення податком на прибуток.
Оскільки операції із збільшення статутного капіталу внеском учасника підприємства ОЗ (обладнання) впливають (можуть впливати) на формування об’єкта оподаткування податком на прибуток, такі операції з 01.01.15 р. підпадають під визначення контрольованих відповідно до ст. 39 ПК.
Зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція з внесення учасником до статутного капіталу основних засобів (обладнання) на дату переходу права власності та/або на дату відображення у бухгалтерському обліку зарахування на баланс таких основних засобів (обладнання) (на рахунки Дт 15 – Дт 10).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Priznanie-operacij-po-vneseniyu-uchastnikom-predpriyatiya-v-ustavnyj-kapital-OS-kontroliruemymi.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!