Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обмеження готівкових розрахунків протягом дня

27 січня 2014 р.

Нацбанк зазначив, що обмежуються готівкові розрахунки між підприємством (підприємцем) та фізичною особою, що здійснюються протягом одного дня.
Таким чином, сплата за договором, загальна сума за яким перевищує 150000 гривень, у різні дні частками, кожна з яких не перевищує встановленої суми обмеження, не суперечить законодавству.
Однак звертаємо увагу, що підприємства (підприємці) мають здійснювати розрахунки за своїми грошовими зобов`язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі.
Ці вимоги не поширюються на банки та територіальні управління НБУ під час проведення розрахунків за реалізовані населенню/здані населенням дорогоцінні та банківські метали і монети.
Якщо банк здійснює розрахунки готівкою, пов`язані із забезпеченням власних виробничих (господарських) потреб, то на такі розрахунки банку поширюються обмеження граничної суми, а саме:
- підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 гривень;
- фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривень;
- фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 гривень.

Лист НБУ від 24.01.14 р. № 11-116/3159.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!