Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обмеження готівкових розрахунків фізосіб до 100 тис. грн.: роз’яснює Нацбанк

5 червня 2014 р.

Нині триває громадське обговорення проекту постанови Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210». Пропозиції та зауваження до відповідного проекту приймаються до 01.07.14 р.

Коментуючи наміри встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб у розмірі 100 тис. грн., заступник Голови Нацбанку Віра Ричаківська зазначила, що прийняття такого рішення зумовлене, зокрема, потребою в забезпеченні стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискоренні її обігу та призведе до звуження сфери використання готівки й сприятиме прискоренню розвитку безготівкового сегменту.

Зменшення граничної суми готівкових розрахунків фізичними особами зі 150 до 100 тис. грн. спрямоване на поступову легалізацію доходів та, як наслідок, сприятиме зменшенню тіньової економіки України. Обмеження стосуватиметься лише великих покупок та не складе перешкод для розрахунків готівкою пересічним громадянам.

 

Нагадаємо, 1 вересня 2013 року, набрала чинності постанова Правління НБУ № 210, згідно з якою розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150 тис. грн. Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 тис. грн.

Водночас з метою посилення протидії проведенню незаконних операцій, відповідно до постанови НБУ від 30.05.14 р. № 328, банки з 01.06.14 р. обмежують видачу готівкових коштів в національній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 150 тис. грн. на добу на одного клієнта.

Варто зазначити, що винятком такого обмеження є видача готівкових коштів на виплату заробітної плати, витрат на відрядження, пенсій, стипендій, інших соціальних та прирівняних до них виплат (окрім матеріальної допомоги); та за поточними та депозитними рахунками за умови їх внесення готівкою і в межах внесеної готівкою суми. Тобто, відповідна норма не торкається інтересів пересічних громадян.

Разом з тим безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу  клієнтів у повному обсязі.

За матеріалами офіційного інтернет представництва НБУ.

 

Новини за темою:

Сума договору перевищує 150 тис. грн.: чи можна оплачувати виконані роботи частинами?

Який порядок розрахунків за договорами купівлі-продажу з 01.09.13 р.

Як розрахуватися, якщо перевищується гранична сума готівкових платежів?

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!