Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Одночасна оптова та роздрібна торгівля підакцизними товарами: як заповнити Додаток 6 до декларації акцизного податку?

11 березня 2016 р.

ДФС у листі від 19.02.16 р. № 3762/6/99-99-19-03-03-15 роз'яснила особливості заповнення Додатка 6 "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" до декларації акцизного податку в разі здійснення одночасно оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, зокрема алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Суб'єкт господарювання як платник акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів при реалізації підакцизних товарів повинен ідентифікувати у покупця наявність (відсутність) ліцензії на право оптової (роздрібної) торгівлі підакцизними товарами. Це може бути здійснено шляхом пред'явлення покупцем зазначених ліцензій на здійснення оптової (роздрібної) торгівлі підакцизними товарами. Крім того, перелік суб'єктів господарювання, яким видано ліцензії на право оптової (роздрібної) торгівлі підакцизними товарами, оприлюднений на офіційному веб-порталі ДФС.
Таким чином, при наявності у покупця зазначених ліцензій необхідно вважати, що підакцизні товари купуються для подальшої їх реалізації. При таких умовах операції з реалізації суб'єктами господарювання підакцизних товарів не підлягають оподаткуванню акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, і відповідно суспільство як реалізатор не є платником акцизного податку з роздрібних продажів.
Якщо здійснюється продаж підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв і тютюнових виробів, через роздрібну торгову мережу незалежно від форми розрахунків суб'єктам господарювання, які мають ліцензії на здійснення оптової (роздрібної) торгівлі підакцизними товарами та придбавають підакцизні товари для подальшої їх реалізації кінцевим споживачам, вартість таких підакцизних товарів (з податком на додану вартість і без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) вказується в графі 4 додатка 6 до декларації.
Разом з тим, якщо суб'єкт господарювання здійснює операції по оптовій торгівлі підакцизними товарами, у тому числі алкогольними напоями і тютюновими виробами, які не є об'єктом оподаткування акцизним податком з роздрібних продажів підакцизних товарів, то у нього відсутні зобов'язання щодо декларування таких операцій в додатку 6 Декларації.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Odnovremennaya-optovaya-i-roznichnaya-torgovlya-podakciznymi-tovarami-kak-zapolnit-Prilozhenie-6-k-deklaracii-akciznogo-naloga.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!