Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Одна з таємниць платіжного балансу України

11 травня 2016 р.

Платіжний баланс України, це взагалі дуже цікавий і пізнавальний документ. Багато чого цікавого можна дізнатися, якщо уважного його проаналізувати. Але можна обмежитися тільки однією таємницею. Тим більше що вона дуже яскрава і добре показує, що ж відбувається на фінансовому ринку України.
Якщо хто пам'ятає, і НБУ, і Кабмін, і навіть Президент України, вже встигли похвалитися, що в Україні в 2016 році ринули зарубіжні прямі інвестиції. Це подавалося, як хороший сигнал, що зарубіжні інвестори задоволені проведенням реформ в Україні і вже почали інвестувати сюди гроші. Але це тільки початок, скоро прибіжать інші інвестиції та Україну завалять грошима.
Дійсно, згідно з даними платіжного балансу України за 1 квартал 2016 року чистий приплив прямих іноземних інвестицій склав 1,284 млрд. дол. Можна було б нагадати, що за 1 квартал 2015 року чистий приплив прямих іноземних інвестицій був всього 339 млн. дол., а в 2014 році взагалі був відтік зарубіжних інвестицій.
Здавалося б, є позитивний факт зростання прямих зарубіжних інвестицій в Україну. Якби не одне маленьке «але» ... У тому ж платіжному балансі, є розділ обліку зарубіжних боргових зобов'язань. І ось тут і ховається найцікавіше. За 1 квартал 2016 року українські банки погасили нерезидентам міжбанківських кредитів на суму 1,280 млрд. дол. Як же так? А все дуже просто. Це зростання прямих зарубіжних інвестицій було викликано тією обставиною, що НБУ зажадав від зарубіжних «мамок» українських банків збільшити капітал своїх українських "дочок". Зарубіжні інвестори, довго не мудруючи, просто міжбанківські кредити перегрупували як внесення грошей в капітал банків. Кількість валюти в Україні від цієї операції не збільшилося. Бо, що прийшло, то і пішло. Зате показники платіжного балансу дуже добре покращилися. І тепер є привід розповідати про приплив зарубіжних інвестицій в Україну.
На жаль, і це факт, закордонні інвестори не збираються інвестувати гроші в Україну, тим більше, в банківську систему. Як можна інвестувати гроші в банк, якщо згідно з даними НБУ на 1 квітня 2016 року прибуток до капіталу по всій банківській системі становила мінус  26 %. Виходить, що будь-який інвестор, в тому числі і зарубіжний, який бажає інвестувати гроші в український банківський сектор, може розраховувати отримати тільки збитки. Навіщо такі інвестиції? Тож не дивно, що європейські «мамки» наших українських банків практично не інвестують гроші в Україну, а тільки роблять імітацію інвестицій. І на це НБУ на чолі з Валерією Гонтаревої закриває очі. Та й що НБУ може сказати власникам цих банків. Слава Богу, що вони взагалі не «втекли» з України після «реформ Гонтаревої».
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://u-news.com.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Odna-iz-tajn-platezhnogo-balansa-Ukrainy.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!