Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чергова ідея боротьби з рейдерами

4 серпня 2016 р.

У парламенті зареєстрований законопроект № 4031 «Про внесення змін до статті 241 Цивільного кодексу України щодо запобігання рейдерського захоплення власності».
Зокрема, запропоновано доповнити ч.1 ст.241 ГК новим абзацом, де вказати: коли громадянин представляє юрособу, угода вважається схваленою, якщо дії, що свідчать про прийняття його до виконання, здійснені органом юридичної особи, з яким відповідні повноваження надані її установчими документами. Якщо в установчих документах такий орган не визначено, відповідні дії вчиняють загальні збори учасників юрособи, а в разі, коли у юрособи такі збори відсутні, - орган, який контролює діяльність виконавчого органу цієї юрособи.
При цьому дії громадянина, який від імені юрособи надав відповідні повноваження представника, і/або за дорученням якого йому надані такі повноваження, не можуть вважатися подальшим схваленням угоди, укладеної представником з перевищенням наданих йому повноважень.
Останнім часом в Україні склалася різна судова практика щодо застосування відповідної норми в разі, якщо угода відбувається представником юрособи з перевищенням наданих йому повноважень. Наслідком цього є численні порушення прав акціонерів та інших учасників (засновників) юридичної особи з боку недобросовісних посадових осіб.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ocherednaya-ideya-borby-s-rejderami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!